פתיחת עוסק מורשה

Byעורך

פתיחת עוסק מורשה

ההחלטה לבנות עסק עצמאי משלכם מהווה לחלוטין קפיצת מדרגה של אמונה. זה דורש לצאת מאזור הנוחות שלכם ולנסות דברים חדשים. אם הרעיון הזה מרגש אתכם, אז למה לחכות עוד? אתם כנראה לחלוטין מוכנים לקחת את הקפיצה ולהיות המנכ"לים של העסק החדש שלכם. אבל אל תטעו לרגע, לפתוח עסק מורשה מחייב המון עבודה ויש גם כמה סיכונים על הדרך, אך הפוטנציאל לתגמולים הוא ענק. על מנת לבצע פתיחת עוסק מורשה אתם חייבים לבקר ברשויות המסים השונות, וקודם כל לשכור את שירותיהם המקצועיים והנאמנים של יועצי מס או של רואי חשבון, ואף לדווח על בסיס קבוע למוסד לביטוח לאומי, למס ערך מוסף, וכמובן למס הכנסה. על מנת להקל עליכם על התהליך, נדון במדריך זה בשאלות שבוודאי מקננות אתכם בכל ההיבט של פתיחת עוסק מורשה.

מי רשאי או מחויב לבצע פתיחת עוסק מורשה?

כשאתם עובדים עבור מעסיק אחר, זה יכול להיות קשה למצוא את המוטיבציה לעשות את העבודה הטובה ביותר. לא משנה כמה עבודה תשקיעו, בעלי העסק יקבלו את התגמול האולטימטיבי. כשאתם המעסיקים של עצמכם, תמצאו מוטיבציה בעבודה מדי יום. לעקוב אחרי החלומות שלכם זה מרגש למדי, ותהיו בשליטה על ההצלחה שלכם. החיוניות היום יומית של העסק שלכם תלויה אך ורק בכם, באופן הזה שתהיו מונעים להפוך כל יום לפרודוקטיבי ככל שיהיה באפשרותכם. אתם תבינו שהעבודה הקשה שלכם תעזור לכם לקצור את הפירות, וזה ישאיר את האש בוערת בבטן שלכם, כדי שכל יום ייחשב לעוד הצלחה. אבל הבה נתרכז בשאלה מי באמת רשאי או מחויב לבצע פתיחת עוסק מורשה? ובכן, נחלק את התשובה שלנו לשלושה חלקים עיקריים –

  • ליזמים שרוצים לפתוח בית עסק חדש, אשר מחזור ההכנסות השנתי שלהם אמור לעמוד או שעומד על סך של 100,491 ₪ ויותר מכך.
  • הסטטוס של עוסק מורשה מתאים לעוסקים פטורים שמחזור העסקים השנתי שלהם גדל ועומד על 100,491 ₪ או על סכום גבוה ממנו. בתרחיש שכזה עליכם לעדכן את משרדי מס ערך מוסף על שינוי הסטטוס מכדי היותכם עוסקים פטורים למעבר לעוסקים מורשים ולהציג למע”מ את מחזור העסקאות העדכני שלכם. שינוי הסטטוס של עוסק מורשה מתעדכן בתוך זמן קצר ביותר, תוך כדי יום או יומיים בממוצע. מעתה ואילך יהיה עליכם להתחיל ולגבות מהלקוחות שלכם מס ערך מוסף והן להתקזז על המע"מ, מן הסתם.
  • ונסיים את האפיזודה הזאת, מתוך התובנה שבארץ קיימים מספר מקצועות שמחייבים פתיחת תיק עוסק מורשה כבר מהרגע הראשון של פתיחת העסק והם לא יכולים להתחיל את דרכם העסקית בתור עוסק פטור, כמו לדוגמה – אדריכל, פסיכולוג, רואה חשבון, או לחלופין רופא, וכיוצא בזה.

About the author

עורך administrator